Події

 

«НА НЕБІ ЗІРКА ЯСНА ЗАСЯЛА…»

DSC_0175

Напевне, у кожного з нас найприємніші спогади дитинства пов’язані з зимовими святами. Приготування до них, запах ялинки, колядники, вертеп створюють ні з чим незрівнянну атмосферу українського Різдва, яку прагне передати своїм дітям кожне покоління. Нещодавно ми знову пережили радість народження Спасителя і вкотре занурилися в красу, якою оточили її наші предки.
11 січня в кафедральному соборі Преображення Господнього УАПЦ в Лондоні відбулося чудове різдвяне свято, що стало особливим подарунком для всіх парафіян і гостей. У святі взяли участь учителі та учні дитячої недільної школи, що працює при церкві, та церковний хор.
Організатори свята, учителі школи Ольга Полісвят і Олена Музичка, підготували  гарний сценарій і доклали всіх зусиль, аби діти якнайкраще виступили перед глядачами. Учні підготували вертеп, який супроводжувався колядками у виконанні
дітей та церковного хору. Хочеться відзначити ентузіазм і старання всіх маленьких учасників свята, які дуже добре вивчили свої слова. Вони подарували присутнім в’язанку колядок, щедрівку «Ой чи є, чи нема пан господар дома?» та сучасну пісню «Колядує вся родина».
Церковний хор під орудою регента Івана Біланюка виконав як добре відомі колядки («Свята ніч», «Во Вифлеємі нині новина», «По всьому світі стала новина», «Добрий вечір тобі, пане господарю!», «Нова радість стала»), так і рідкісний твір «Три славнії царі». Цю колядку, напевне, всі присутні чули вперше.
Від імені всіх присутніх на святі хочу подякувати його організаторам і учасникам!
Бажаю вам натхнення і нових ідей!

Ольга Волосова                                                                                                                                                                                      11.01.2015

Перша сповідь

DSC06835-1

11 травня, у День матері, у кафедральному соборі Святого Преображення Господнього УАПЦ в Лондоні відбулася урочиста подія. Дев’ять учнів недільної школи, яка працює при соборі вже другий рік, вперше приступили до Святої Сповіді та Причастя. Це Наталя Климко, Денис Макар, Адам Бушнаф, Анастасія Загасайло, Олександр Муїнго, Віталій Бендер, Данило Кубінський, Себастьян Екасер і Олександр Остяк. Протягом року діти вивчали катехизис, займалися музикою, українською мовою та читанням. Готував дітей до таїнства сповіді та звершив його настоятель собору протоієрей Євген Стасюк. Йому допомагав голова Консисторії УАПЦ протоієрей Богдан Матвійчук. Спеціально до цієї події учні недільної школи під керівництвом учителя музики Олени Хрущ вивчили і виконали під час літургії молитву «Отче наш». Мабуть, не тільки батьки, а й усі присутні згадували своє дитинство і свою першу сповідь.

На згадку про цю важливу подію отці вручили дітям свідоцтва про першу сповідь і подарунки – образки та молитовники.  Після літургії учні недільної школи разом з учителями Ольгою Полісвят та Оленою Хрущ і хор собору подарували парафіянам святковий концерт до Дня матері. Цей особливий день завершився святковим частуванням учнів недільної школи, приготовленим батьками.

 

 

Колобкові пригоди в українськії школі

Kolobok image

Гучними оплесками та словом від заступника голови парафіяльної ради Володимира Музички відкрила навчально-театральний сезон нова школа, нещодавно створена при Українській Автокефальній Православній Церкві, що на Актоні в Лондоні. Школа проводить катехизацію, викладається українська мова та література, є музично-драматичний гурток.

Відкриття першого «театрального» сезону розпочалось оперною постановкою «Колобок». Участь у ній взяли всі школярі під художнім керівництвом Олени Хрущ.

Школярі захопили глядачів талановитим виконанням та співом. Вони зуміли врятувати Колобка і таки переконали хитру Лисичку, що не варто їсти Колобка, а краще з ним подружитися.

Катехизацію у церковний школі розпочав митрофорний протоієрей Богдан Матвійчук, а продовжують священики та реґент Катедрального храму Преображення Господнього. Діточки залюбки навчаються Слову Божому, готуються до Першої Сповіді.

Провідник школи Ольга Полісвят навчає української мови та літератури, з материнською турботою допомагає кожному школярикові. Діти щонеділі поспішають до церкви і до школи. Вістка про школу швидко розійшлася, і тут зараз навчаються діти не тільки з Актону, але й з інших дільниць Лондону.

Тож побажаймо тобі щасливої дороги, нова школо!

Оксана Фенц